Red Bull Music Festival İlk Kez İstanbul'da!

Yazdır

26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Red Bull Music Festival İstanbul 5 gün boyunca müzikseverlere eşsiz bir müzik deneyimi yaşatacak. New York, Los Angeles, Paris, Berlin ve Sao Paulo’nun aralarında bulunduğu dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen Red Bull Music Festival, İstanbullu müzikseverlere şehrin ruhuna özgü müzikal deneyimler ve kürasyonlar sunacak. Festival boyunca dört farklı konseptte gerçekleştirilecek etkinliklerde toplam 60 sanatçı sahne alırken; katılımcılar daha önce yaşamadıkları bir festival deneyimi ile karşılaşacak.

Cahit Berkay, Okay Temiz ve 14 farklı sanatçı emprovize düet gecesi “Round Robin”de, Gaye Su Akyol ve Bubituzak’ın Yılmayan Şeytan özel konseri “Art of B-Movies”de, Little Simz, Zebra Katz, Ezhel, Kamufle ve Dostları “East vs West”te, Talaboman, Dopplereffekt ve pek çok sanatçı ile sabaha kadar kesintisiz müzik deneyimi “20 Years of RBMA: A Celebration” konseptinde müzikseverlerle buluşacak.

28 Eylül Cuma günü East vs West konsepti hip hop severlere özel bir program sunacak. Zorlu PSM’de Türkiye hip hop sahnesinden yıldız isimlerin katılımıyla “Kamufle ve Dostları” performansı, Ezhel’in dillere destan performansı, İngiltere’nin son yıllardaki en başarılı kadın MC’lerinden Little Simz ve aktivist kimliğiyle de tanınan, Gorillaz’ın Humanz albümünde üç düetle yer alan Amerikalı rap sanatçısı Zebra Katz yer alacaklar.

Online: www.redbullmusic.com/istanbul